Haloterapia

solHaloterapia pochodzi od greckiego „halos”, czyli sól. Słowo to oznacza terapię przy wykorzystaniu soli. Terapia w 100% bezpieczna z użyciem naturalnej substancji obecnej w naszym organizmie.

Jednorazowa kuracja trwa 20dni, następnie w zależności od potrzeb można stosować inhalacje u dzieci u których obserwujemy stan zapalny dróg oddechowych

Pierwszym obiektem gdzie stosowano inhalacje suchym aerozolem solnym jest kopalnia soli Wieliczka.  Na dobroczynny wpływ środowiska Wieliczki jako pierwszy zwrócił uwagę praktykujący w kopalni lekarz Feliks Boczkowski, który po analizach oraz wieloletnich obserwacjach górników doszedł do wniosku, iż nie chorują oni na choroby układu oddechowego.

Postęp technologiczny umożliwił skonstruowanie urządzeń (halogeneratorów), które są zdolne wytworzyć suchy aerozol solny, co umożliwiło stosowanie haloterapii w obiektach naziemnych.

Badania kliniczne dowodzą niezwykle wysoką skuteczność haloterapii w stosunku do wszystkich schorzeń układu oddechowego np. w chorobach zatok  na poziomie niemal  100%, alergia na pyłki około 80%, terapia pomaga chorym na astmę często eliminując farmakologię, skutecznie zapobiega i zwalcza stany zapalne w okresie jesienno zimowym zmniejszając absencję chorobową.

Haloterapia zabezpiecza naszych podopiecznych przez cały rok.

Czas oczekiwania na pobyt w Wieliczce w ramach Narodowego Funduszu wynosi ok. 2 lat. Halogeneratory umożliwiają stworzenie leczniczego mikroklimatu w niemal każdym pomieszczeniu.

Sól będąc naturalnie obecna w ludzkim organizmie nie wywołuje skutków ubocznych leczenia. Docierając do błon śluzowych, dzięki swojej higroskopijności powoduje rozrzedzanie zalegającego tam śluzu. Ułatwia tym samym jego usuwanie z dróg oddechowych poprzez odkrztuszanie. Dzięki właściwościom bakteriobójczym niszczy też ogniska infekcyjne. Nie ma tutaj niebezpieczeństwa przedawkowania soli, jak czasem to się dzieje w przypadku lekarstw. Terapeutyczna dawka soli jest tak znikoma, że nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla organizmu.

Możliwość komentowania została wyłączona.