Szkolne inhalatorium

Dowolne pomieszczenie może być wykorzystane na szkolne inhalatorium !

Bakteriobójcze właściwości suchego aerozolu solnego pozwalają na stosowanie go w inhalacjach grupowych.

Rozszerza to możliwość stosowania haloterapii w różnych obiektach. Jednym z obiektów, w których haloterapia spełni swoje zadanie jest szkoła. Dzieci między 7 a 14 rokiem życia spędzają w szkole średnio 6 godzin dziennie. Stwarza to ogromny potencjał do kształtowania prozdrowotnych nawyków, profilaktyki oraz poprawy zdrowia dzieci. Zdrowie jest środkiem do osiągnięcia lepszej jakości życia. Dobre zdrowie to potencjał pozwalający na osiąganie życiowych celów, realizację aspiracji zawodowych w życiu dorosłym. Co ważne, nawyki zdrowotne ukształtowane w dzieciństwie, ale także przebyte choroby będą miały bezpośredni wpływ na zdrowie jednostki w życiu dorosłym.

Walka z alergiami jest najskuteczniejsza w okresie wzrastania, ponieważ alergiczne reakcje organizmu nie zdołały się jeszcze utrwalić.

Alergia nieleczona lub leczona nieprawidłowo przechodzi w astmę.

Haloterapia pobudza układ immunologiczny dziecka. W miarę wzrastania poprawia się odporność organizmu wzrasta suma swoistych przeciwciał, dzięki czemu dziecko staje się bardziej odporne na zakażenia w przyszłości.

Poznaj możliwości haloterapii w szkole
Skonsultuj projekt inhalatorium solnego w szkole
Monitoruj efekty wprowadzenia haloterapii w szkole

Możliwość komentowania została wyłączona.